Tűzoltósport verseny Veszprémben

2015. máj. 17., vasárnap 15:24 Írta:  katasztrofavedelem.hu Kategória: Veszprém megye hírei
Tűzoltósport verseny Veszprémben katasztrofavedelem.hu

Badacsonytomaji tűzoltók nyerték meg azt a  versenyt ami a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szervezésében került megrendezésre a Schönherz Zoltán Sporttelepen.

A megmérettetésen a Veszprém megye mind a hat hivatásos tűzoltó-parancsnokság, mintegy hatvan tűzoltója vett részt.
A négy versenyszám közül elsőként egy száz méteres akadálypályán mérték fel gyorsaságukat a tűzoltók.
Ezzel párhuzamosan zajlott a másik a kismotorfecskendő szerelés, mely igazi csapatmunkát igényel.
A következő feladat a 4x100 méteres váltó volt.
A megyei verseny résztvevői két kategóriában, egyéniben és csapatban adtak számot tudásukról ügyességi és gyorsasági feladatokban.
Egyéni kategóriában a veszprémi Volent Róbert tű. őrmester bizonyult a legjobbnak, a második helyen Soós Balázs tű. hadnagy Pápáról, a harmadik helyen pedig a szintén pápai Süle Zsolt tű. törzsőrmester végzett.
Csapatban a Badacsonytomaji Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata vitte el a győztesnek járó serleget, második helyen a Pápai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság, míg a harmadik helyen a Veszprémi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság tűzoltói végeztek.
Az emléklapokat valamint a legjobbnak járó serlegeket Kapuvári Viktória tű. alezredes a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság gazdasági igazgatóhelyettese adta át az eredményhirdetésen.